coronavirus

Hvor må man rejse hen? Her er overblikket over reglerne for rejser til alle verdens lande.

Hvilke lande må man rejse til? Få det bedste overblik over status for rejser til lande som Sverige, Tyskland, Grækenland og Italien.

Katrine Birkedal Frich (https://shared.tv2.dk/profil/katrine-birkedal-frich), Magnus Bjerg (https://nyheder.tv2.dk/profil/magnus-bjerg), Said Nuh (https://nyheder.tv2.dk/profil/said-nuh/), Nikolaj Albrectsen (https://nyheder.tv2.dk/profil/nikolaj-albrectsen), Yan Kovyakh (https://nyheder.tv2.dk/profil/yan-kovyakh), Lasse Kalhauge (https://nyheder.tv2.dk/profil/lasse-kalhauge)

Hvordan ser de konkrete regler ud i de forskellige ferielande? Her har vi tidligere udgivet en uddybning af coronaregler i seks af de mest populære ferielande for danskerne. Fremover henviser vi til Udenrigsministeriets opdaterede vejledning.

Kilder: Udenrigsministeriet og Re-open EU.